Santiola 50 mg/ml

closantel sodic dihidrat

Informații despre produs

Denumire comercială: Santiola 50 mg/ml

Substanţa activă: closantel sodic dihidrat

Grupa terapeutică: Antiparazitare

Forma farmaceutică: soluţie injectabilă

Prezentare: flacon x 250 ml

Specii ţintă: bovine, ovine

Acţiune terapeutică: Bovine și ovine Tratamentul infestațiilor cu trematode, nematode gastrointestinale și artropode sensibile la closantel.

Perioada de aşteptare: Carne și organe: bovine - 77 zile, ovine 107 zile. Produsul nu este autorizat pentru utilizare la bovinele care produc lapte destinat consumului uman, inclusiv in perioada de repaus mamar. Nu utilizati in ultimul trimestrud e gestatie la juninci care sunt destinate productiei de lapte pentru consumul uman. Nu este autorizat pentru utilizarea la oi care produc lapte pentru consum uman, inclusiv în perioada de repaus mamar. A nu se utiliza în anul dinaintea primei fătări la oile destinate producți

Mod eliberare: Cu prescripţie

Date despre autorizație

Număr autorizaţie: 170281

Status autorizaţie: Retrasa

Data emiterii autorizaţiei: 27-12-2017

Autorizaţie validă până la: 27-12-2022

Firma producătoare / Eliberator serie: KRKA d.d., Slovenia

Deținător licenţă: KRKA d.d., Slovenia

Firma responsabilă din România: KRKA ROMANIA

Observaţii: Autorizatie de Comercializare retrasă din 20.05.2020, la solicitarea deținătorului autorizatiei de comercializare. Autorizat prin DCP.